Laserové operace očí | Oční klinika Zlín

Biometr Zeiss IOL Master 700

Naše pracoviště disponuje jako první v ČR optickým biometrem IOL Master 700 německé firmy Zeiss. Tato firma má ve vývoji těchto přístrojů dlouhou tradici a celosvětově bylo s jejich pomocí provedeno přes 100 milionů vyšetření.

 

Co je optická biometrie?

Před operací šedého zákalu nebo před refrakční výměnou nitrooční čočky je potřeba změřit parametry pacientova oka a na základě tohoto vyšetření vybrat co nejpřesněji vhodnou hodnotu a typ nitrooční čočky. Dříve se tato vyšetření dělala za pomoci ultrazvuku, ale nyní je u většiny pacientů možné provést toto měření bezkontaktně, rychle a s maximálním pohodlím pro pacienta.

IOL Master 700

Tento přístroj vychází z mnohaletých zkušeností, podpořených rozsáhlým sběrem statistických dat. Oproti předchozím generacím tohoto přístroje a konkurenci má tyto výhody:
 
  • v přístroji je integrované OCT (optická koherenční tomografie), které zobrazí detaily anatomie oka, jež je měřeno
    • jsou patrné anatomické odchylky lidské čočky (nepravidelná tloušťka, šikmo uložená v oku)
    • zobrazuje pacientovu žlutou skvrnu - místo nejostřejšího vidění. Jsme tak schopni odhalit nedokonalou spolupráci pacienta při měření, poruchy fixace nebo i patologické změny sítnice (např. epiretinální membránu, otok při věkem podmíněné makulární degeneraci či u diabetiků a další)
    • nejnovější softwarové vylepšení Total Keratometry vyšetřuje s pomocí OCT přední a zadní plochu rohovky a ještě více zpřesňuje výpočet torických nitroočních čoček
  • vyšetření je extrémně rychlé (2000 scanů za sekundu) a vyznačuje se doposud nejlepší reprodukovatelností. Přístroj tak přináší doposud nejpřesnější výsledky i u hůře spolupracujících pacientů.
  • měří více parametrů oka a obsahuje nejmodernější formule pro výpočet nitroočních čoček

Dotaz/Konzultace

Jméno:
Město:
Věk*:
Příjmení*:
Telefon:
E-mail*:

Oční vady:

Krátkozrakost
Dalekozrakost
Brýle na čtení
Jsem po operaci očí
Vetchozrakost
Astigmatismus
Šedý zákal
Tupozrakost
Léčím se se sítnicí
Jsem po úrazu oka

Poznámky:

Souhlas se zpracováním osobních údajů
Odesláním tohoto formuláře výslovně souhlasím se zpracováním mých osobních a kontaktních údajů a s jejich využitím pro zasílání obchodních a reklamních sdělení Oční kliniky Zlín (Z.O.C. SE). Tento souhlas mohu kdykoliv písemně odvolat.