Laserové operace očí | Oční klinika Zlín

Jako jediné v ČR naše pracoviště používá k laserovým korekcím nejmodernější laser MEL 90 od německé společnosti Carl Zeiss Meditec AG.

Epi - Lasik

Metoda Epi-LASIK vznikla v r. 2004 a stejně jako PRK či LASEK se řadí mezi. tzv. povrchové metody. Jejím principem je precizní mechanické odloučení povrchové vrstvy rohovky (epitelu) od vrstvy následující, tzv. Bowmanovy membrány.

Zákrok se provádí pomocí separátoru Epi-K v místním znecitlivení kapkami. Po odloučení epitelu následuje laserová korekce. Rohovka je kryta léčebnou kontaktní čočkou na 3 – 5 dnů, dokud se přirozeně neobnoví odstraněný epitel. Pacient aplikuje dva druhy kapek obsahující antibiotikum a umělé slzy. Vidění se projasňuje asi měsíc, rychleji než u metody PRK, ale pomaleji ve srovnání s metodou LASIK.

Epi-LASIK reprezentuje to nejlepší z metod PRK a LASIK. Tato metoda je vhodná pro většinu pacientů, zejména je upřednostňována u sušších očí a při tenčí rohovce. Je nevhodná u nepřístupných a hluboko uložených očí a po jakýchkoliv předchozích refrakčních operacích. Je metodou precizní, zcela šetrnou k tzv. rohovkové bazální membráně, vede ke stabilním výsledkům. Má minimální rizika. Pooperační pracovní neschopnost je zpravidla 4 – 7 dnů od operace.

Náš separátor

K separaci rohovky používáme unikátní přístroj Moria Epi-K. Je dosud jediným separátorem na světovém trhu, který obdržel certifikát amerického FDA. Jde o automatický lineární systém se dvěmi nezávislými motory, jedním pro oscilaci a druhým pro automatický pohon. Používá jednorázové plastikové hlavy schopné precizně odloučit povrchovou vrstvu rohovky. Právě v preciznosti odloučení epitelu je záruka kvalitního provedení laserového zákroku i bezproblémového pooperačního hojení.

 Mohlo by Vás dále zajímat:


Operace od A do Z (od vstupní konzultace po pooperační kontroly)

Průběh laserové operace (obrázky s popisem)

 

 

Epitel, velmi tenká vnější vrstva rohovky je nadzvednut a odstraněn před samotným laserováním. Během několika dní ho přirozeně nahradí epitel nový.

Tlustší lamela (110um) je odříznuta ve větší hloubce rohovky – v její střední vrstvě zvané stroma. Po laserovém zákroku je lamela navrácena do její původní polohy.

Dotaz/Konzultace

Jméno:
Město:
Věk*:
Příjmení*:
Telefon:
E-mail*:

Oční vady:

Krátkozrakost
Dalekozrakost
Brýle na čtení
Jsem po operaci očí
Vetchozrakost
Astigmatismus
Šedý zákal
Tupozrakost
Léčím se se sítnicí
Jsem po úrazu oka

Poznámky:

Souhlas se zpracováním osobních údajů
Odesláním tohoto formuláře výslovně souhlasím se zpracováním mých osobních a kontaktních údajů a s jejich využitím pro zasílání obchodních a reklamních sdělení Oční kliniky Zlín (Z.O.C. SE). Tento souhlas mohu kdykoliv písemně odvolat.