Laserové operace očí | Oční klinika Zlín

Jako jediné v ČR naše pracoviště používá k laserovým korekcím nejmodernější laser MEL 90 od německé společnosti Carl Zeiss Meditec AG.

LASIK

Metoda LASIK, jejíž autorem je prof. Pallikaris z Kréty, byla poprvé provedena v roce 1991. Na rozdíl od PRK, Epi-LASIKu a Laseku se jedná stejně jako u SBK o lasero-chirurgický zákrok.

Výhody:

  • Bezbolestnost
  • Výrazná stabilita výsledné korekce
  • Nepřítomnost rohovkových zákalků
  • Rychlý návrat zrakových funkcí

Princip laserové operace LASIK

Principem metody LASIK je mikrochirurgické vypreparování částečné rohovkové lamely a následná laserová korekce v hloubce rohovky. Rohovková lamela se pak přiklopí zpět na původní místo.

Náš mikrokeratom

K mikrochirur­gickému vytvoření rohovkové lamely máme k dispozici mikrokeratom Moria Evolution 3e, držitel certifikátu amerického FDA. Pomocí jednorázových hlav umožňuje automatickou keratotomii jak lineárním způsobem (XD-LASIK), tak i rotačním (SBK-LASIK). Vyznačuje se mimořádně přesnou a standardizovanou tloušťkou rohovkové lamely. Tento fakt je velmi významný pro přesné dozování laserového zákroku. V porovnání s femtosekundovým laserem, který lze rovněž použít na vytvoření lamely, jsou při použití keratomu příznivější dlouhodobé výsledky. U femtosekundového laseru, zvláště u tenčích lamel, je totiž statisticky vyšší riziko výskytu nežádoucích aberací. Ty pak zhoršují v určitém odstupu od operace kvalitu vidění.

Anestetické kapky zajišťují bezbolestnost operace.

Na oko je umístěn sukční prstenec.

Pomocí precizního mikrokeratomu se udělá na povrchu rohovky velmi tenký řez.

Vytvořená lamela rohovkové tkáně se opatrně odklopí jako list knihy.

Během několika sekund laser precizně odstraní tkáň z rohovky.

Rohovková lamela je vrácena do původní pozice.

Dotaz/Konzultace

Jméno:
Město:
Věk*:
Příjmení*:
Telefon:
E-mail*:

Oční vady:

Krátkozrakost
Dalekozrakost
Brýle na čtení
Jsem po operaci očí
Vetchozrakost
Astigmatismus
Šedý zákal
Tupozrakost
Léčím se se sítnicí
Jsem po úrazu oka

Poznámky:

Souhlas se zpracováním osobních údajů
Odesláním tohoto formuláře výslovně souhlasím se zpracováním mých osobních a kontaktních údajů a s jejich využitím pro zasílání obchodních a reklamních sdělení Oční kliniky Zlín (Z.O.C. SE). Tento souhlas mohu kdykoliv písemně odvolat.