Laserové operace očí | Oční klinika Zlín

CENTURION a VERION 

Revoluční nástroje pro kataraktovou refrakční chirurgii

NITROOČNÍ OPERACE

Centurion Vision System

Jako první v ČR jsme začali provádět operace šedého zákalu a nitrooční refrakční zákroky mikrochirurgicky pomocí přístroje Centurion Vision System. Tento přístroj je zcela unikátní a posouvá nitrooční zákroky zcela novým směrem.
 
V čem je tento přístroj unikátní?
 

1/ Aktivní fluidika

  • Chirurg si před operací zvolí hodnotu nitroočního tlaku, při níž chce zákrok provádět, a přístroj ji po celou dobu zákroku udržuje.
  • Během běžné operace katarakty všemi ostatními v ČR používanými přístroji výrazně kolísá nitrooční tlak a může stoupnout až na několikanásobek běžných hodnot. Ačkoliv jsou tyto zákroky velmi rychlé, tyto výkyvy působí nepříznivě na zrakový nerv, endotel rohovky a jiné tkáně oka. 
  • Kolísání nitroočního tlaku mění poměry v oku a tím chirurgovi znesnadňuje práci a zvyšuje riziko komplikací. S aktivní fluidikou je oko stabilní a zákrok může být proveden rychleji, bezpečněji a šetrněji.
  • Pro ještě přesnější měření nitroočního tlaku používáme poslední generaci phaco handpiece s technologií Active Sentry.
2/ Balancovaná energie 
  • Nejmodernější softwarové vybavení a unikátní balancovaný hrot zkracují dobu zákroku a zvyšují jeho bezpečnost, spolehlivost a předvídatelnost.
3/ Propojení se systémem Verion
  • Centurion Vision System je propojený s naváděcím systémem Verion, což přináší pacientovi jemné a velmi bezpečné provedení celého zákroku a co možná nejlepší kvalitu vidění po operaci. 

 

Verion Image Guided System

 
Jedná se o revoluční nástroj pro kataraktovou a refrakční chirurgii. Systém Verion od firmy americké firmy Alcon sestává ze 3 jednotek, jež mají za cíl poskytnou pacientovi co možná nejlepší kvalitu vidění po implantaci nitrooční čočky.
 

Co tvoří Verion Vision System a v čem je unikátní?

Měřící modul 
 
Slouží k získání kvalitního HD obrázku pacientova oka, který je používán pro navádění při operaci. Tento obrázek je pro každé oko unikátní a slouží jako prevence záměny. Dále poskytuje biometrické informace o pacientovu oku, které se dále využijí pro plánování zákroku.
 
Plánovací modul
 
Velice sofistikovaný systém pomáhá s volbou nitrooční čočky s přihlédnutím k unikátním parametrům pacientova oka. Dále slouží k naplánování celého zákroku pro navigační systém. Cílem je zákrok “šitý pacientovi na míru”.
 
Sálová jednotka - naváděcí systém
 
Perlička celého systému. Díky propojení s fakoemulzifikačním přístrojem Centurion pomáhá Veiron k hladkému průběhu celého nitroočního zákroku. Chirurg má průběžně k dispozici “navigační mapu”, která mu pomáhá umístit řezy a nitrooční čočku tak, aby co nejlépe respektovala parametry pacientova oka. Pouze dobře umístěná čočka přináší pacientovi nejlepší možnou kvalitu vidění.
 

 

Verion Image Guided System

VERION Digital Marker

měření / plánování / zobrazení

Dotaz/Konzultace

Jméno:
Město:
Věk*:
Příjmení*:
Telefon:
E-mail*:

Oční vady:

Krátkozrakost
Dalekozrakost
Brýle na čtení
Jsem po operaci očí
Vetchozrakost
Astigmatismus
Šedý zákal
Tupozrakost
Léčím se se sítnicí
Jsem po úrazu oka

Poznámky:

Souhlas se zpracováním osobních údajů
Odesláním tohoto formuláře výslovně souhlasím se zpracováním mých osobních a kontaktních údajů a s jejich využitím pro zasílání obchodních a reklamních sdělení Oční kliniky Zlín (Z.O.C. SE). Tento souhlas mohu kdykoliv písemně odvolat.