Laserové operace očí | Oční klinika Zlín

Jako jediné v ČR naše pracoviště používá k laserovým korekcím nejmodernější laser MEL 90 od německé společnosti Carl Zeiss Meditec AG.

PRK

PRK je nejstarší laserovou metodou odstranění dioptrií. První zákrok byl proveden v USA v roce 1988 prof. Betty Mc Donnaldovou. Podstatou zákroku je stejně jako u Epi-LASIKu či Laseku odloučení svrchní vrstvy rohovky – epitelu, od 2. vrstvy rohovky – Bowmanovy membrány. Rozdíl je však v technice provedení, která je v případě PRK mechanická – epitel se tupou špachtličkou setře po jeho uvolnění a změkčení anestetickými kapkami. 

Ačkoliv se jedná o zákrok, jenž byl ve většině indikací nahrazen modernějšími metodami, PRK má stále v laserové chirurgii nezastupitelné místo.

 

Metodu PRK je na našem pracovišti v současné době používána v menší míře. Doporučujeme ji zpravidla jen tehdy, když provedení nejmodernějších metod SBK či            Epi-LASIK není technicky možné. Dále je v hodná v případě reoperací po předchozí operaci Epi-LASIK či vzácně i LASIK, kdy v časovém odstupu došlo k nové progresi vady a opakování metody LASIK neumožňuje malá zbytková tloušťka rohovky. 

 

Anestetické kapky zajišťují bezbolestnost operace.

Epitel rohovky je mechanicky odstraněn. (Obnoví se během několika dní.)

Během několika sekund laser precizně odstraní tkáň z rohovky.

Oko je do kontroly překryto kontaktní čočkou.

Dotaz/Konzultace

Jméno:
Město:
Věk*:
Příjmení*:
Telefon:
E-mail*:

Oční vady:

Krátkozrakost
Dalekozrakost
Brýle na čtení
Jsem po operaci očí
Vetchozrakost
Astigmatismus
Šedý zákal
Tupozrakost
Léčím se se sítnicí
Jsem po úrazu oka

Poznámky:

Souhlas se zpracováním osobních údajů
Odesláním tohoto formuláře výslovně souhlasím se zpracováním mých osobních a kontaktních údajů a s jejich využitím pro zasílání obchodních a reklamních sdělení Oční kliniky Zlín (Z.O.C. SE). Tento souhlas mohu kdykoliv písemně odvolat.